Vše okolo demolice v Liberci a okolí

Demolice v Liberci  přichází v úvahu ve chvíli, kdy rekonstrukce nemovitosti v úvahu nepřichází. Je však třeba zmínit fakt, že demolice není jako rekonstrukce čili nemůžete se do ní pustit hned, co si to usmyslíte. Aby mohlo dojít k zahájení práce, je zapotřebí zařídit několik věcí. Nejdříve vaše kroky povedou na stavební úřad.

Už máte demoliční výměr?

Vůbec nejdůležitějším dokumentem, který musíte získat, pakliže chcete zbourat nemovitost trouchnivějící vám na pozemku, je demoliční výměr. Jedná se o úřední dokument, který seženete na obecním, případně na stavebním úřadě náležící k vašemu bydlišti.

Demoličním výměrem se rozumí povolení, respektive souhlas s legálním zbouráním stavby. Když budete tento dokument držet v rukou, demoliční firma Stavby – demolice a bourání s.r.o. se může pustit do práce. Firma je specialistou na Liberecký kraj, tedy i okolní města Liberce jako Česká Lípa, Jablonec nad Nisou a  Semily. Dokument mimo jiné oceníte i v případě, kdy půjdete odepsat nemovitost z katastru nemovitostí. Bez demoličního výměru k odstranění objektu z katastru nemovitostí nedojde.

Nesmíme zapomenout na to, že demoliční výměr netrvá věčně. Jeho doba trvání je stanovena na jeden rok. Po uplynutí jednoho roku můžete požádat o prodloužení demoličního výměru, pokud tedy dojde k odůvodnění vaší žádosti.

Projekt k demolici jako další potřebný dokument

Druhým velice potřebným dokumentem, bez kterého se taktéž neobejdete v případě demolice v Liberci nebo jinde, je projekt k demolici. V tomto případě mluvíme o projektu, v němž jsou obsaženy prakticky všechny bourací práce + jejich případné postupy. Zmíněno je také množství vzniklého stavebního odpadu, který bude nutné odvézt na nejbližší skládku.

Projekt k demolici se stanovuje na základě původní dokumentace k nemovitosti, ale pakliže není původní dokumentace k nemovitosti k dispozici, stanovuje se na základě stavebně technického průzkumu.